Inka kawa – charakterystyka produktu

Inka kawa w swoim składzie łączy to, co najlepsze, a więc pyszny i łagodny smak, subtelny aromat, a także powstanie delikatnej pianki. Powstaje ona z polskiego zboża. Jest dość popularna w naszych domach niemal od pokoleń. Inka jest liderem na segmencie zbożowych kaw i producent ciągle rozwija swoją ofertę jednocześnie gwarantując wysoką jakość produktu w połączeniu z jego naturalnością. Każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Inka kawa – rodzaje

  • klasyczna – występuje ona w czerwonym opakowaniu. To najbardziej popularna kawa. Charakteryzuje się łagodnym smakiem komponującym się z aromatem cykorii oraz zbóż. Można ją pić samą albo z dodatkiem np. mleka.
  • smakowa – w jej smaku w zależności od wyboru można poczuć nutkę karmelu, mleka, miodu i czekolady. Zasmakuje każdemu, kto po nią sięgnie.
  • funkcjonalna – pijąc ją można równocześnie uzupełnić niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu składniki jak również minerały. Już w jednym kubku tej kawy można znaleźć błonnik albo magnez.
  • bio – to rodzaj ekologicznego napoju, do którego stosuje się wyłącznie certyfikowane zboża.
  • bezglutenowa – jej działanie potwierdza uzyskany certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią. Mogą po nią sięgać osoby z nietolerancją glutenu. W trakcie procesu produkcji, gluten zostaje oddzielony, a następnie usunięty z tego produktu.

Inka kawa – wady i zalety

Inka kawa, jak każdy produkt posiada swoje zarówno wady jak i zalety. Przede wszystkim posiada ona w sobie wiele bioaktywnych substancji, a w tym związki charakteryzujące się przeciwutleniającymi oraz zwalczającymi wolne rodniki właściwościami. Ta kawa to źródło pokarmowego błonnika. Zawarta w niej cykoria ma prozdrowotne właściwości. Kolejną zaletą produktu jest brak występujących jakichkolwiek przeciwwskazań do spożywania jej przez dzieci albo kobiety w ciąży.

Obecnie, inka kawa występuje w różnych smakach poza klasyczną wersję, więc jeśli ktoś nie przepada za smakową wersją, może zdecydować się na klasyczną, aby cieszyć się pysznym smakiem tradycyjnej kawy.

Do wad produktu można zaliczyć np. mniejszą ilość polifenoli, którymi są naturalne przeciwutleniacze wykazujące dobroczynne działanie względem ludzkiego organizmu. Na ten produkt szczególnie muszą zwrócić uwagę osoby, które wykluczają albo ograniczają w swojej diecie zbożowe produkty. Zarówno celiakia jak i nieceliakalna nadwrażliwość na działanie glutenu to jedno z kluczowych przeciwwskazań do spożycia tego napoju.