Jakie są zalety i walory smakowe kawy Inki?

Kawa inka jest jednym z najczęściej używanych napojów w Polsce. Według niektórych przeprowadzonych badań około 50% dorosłych Polaków deklaruje, że pije ją regularnie. Przydaje się ona dla wielu osób, które nie chcą lub nie są w stanie pić tradycyjnej kawy, alternatywą może być picie kawy zbożowej.

Czym jest kawa inka?

Kawa inka jak sama nazwa wskazuje, jest napojem z ziarna. Inka smakuje dokładnie tak samo jak tradycyjna kawa. Oprócz najlepszej oryginalnej kawy “Inka”, na półkach sklepowych można znaleźć również kawę zbożową wielu innych producentów. Poszczególne produkty różnią się nieznacznie pod względem właściwości i składu. Niemniej jednak wymienimy tylko te wspólne cechy, które łączą poszczególne napoje.

Co się znajduje w kawie ince?

Jedną z najczęstszych kompozycji kawy inki jest palony jęczmień i żyto. Dodatkowo Inka kawa z marketu internetowego bee.pl zawiera cykorię i buraki cukrowe. Nie jest to tradycyjna kawa i nie zawiera kofeiny. Wiele kaw zbożowych jest wzmacnianych wraz z substancjami odżywczymi. Producenci dodają do nich m.in. magnez lub po prostu wapń. Na rynku dostępne są również bezglutenowe wersje kawy zbożowej. Inków oznaczonych autoryzowanym wskazaniem skrzyżowanych ziaren utworzono, gdy cierpisz na celiakię. W składzie kawy zbożowej znajdują się również dodatki, takie jak figi. W momencie, gdy sięgamy po kawę zbożową, warto uważnie przeczytać etykietę. Niektóre kawy różnią się składem. Niektóre z nich zawierają stabilizatory, barwniki tkanin, aromaty, emulgatory, częściowo uwodornione roślinne kwasy tłuszczowe, glukozę lub syrop glukozowy. Niestety, w odniesieniu do zdrowej diety mają wiele do zaoferowania.

Czy kawę inkę mogą pić kobiety w ciąży?

W czasie ciąży kofeina jest usuwana z organizmu na dłuższy okres czasu, wydłużając w ten sposób efekt końcowy. Kofeina i jej metabolity mieszają się z łożyskiem. Efekty działania kofeiny w czasie ciąży zależą od jej spożycia. Kawa zbożowa nie zawiera kofeiny w swoim składzie. W rezultacie, może być spożywana przez kobiety w ciąży. Warto wykorzystać ją jako możliwą opcję do tradycyjnej kawy w tym szczególnym dla kobiet czasie.

Zalety kawy inki

Zawierają one wiele substancji bioaktywnych i zawierają związki, które mają ważne cechy przeciwutleniaczy i wolnych rodników. Kawa inka jest źródłem błonnika pokarmowego. Ponadto, cykoria, która często występuje w kawie zbożowej, posiada szereg właściwości prozdrowotnych. Ze względu na obecność wszystkich polisacharydów inulinowych reguluje metabolizm lipidów, a węglowodany mają właściwości antynowotworowe.